Metsa müük - mida tasub teada?


Metsa müük sõltub mitmetest teguritest, mis kujundavad metsakinnistu hinda ja metsamaterjali väärtust. Metsamaad saab müüa tervikuna või müüa kinnistul raieõigust (kasvava raieõiguse müük).

Metsa müük koos kasvava metsaga ehk terve kinnistuga sobib omanikule, kes ei ole huvitatud tulevikus metsa majandamisest. Kinnistu müük tasub eelnevalt läbi mõelda, sest tegemist on ühekordse tehinguga ning ühekordse tuluga. Riskid on kinnistu müügil väiksemad, sest uus omanik vastutab kinnistul sooritatud edasiste tegevuste eest. Omandiõiguse kinnitab kinnitusraamatu teade ning tehingul on soovituslik kasutada notari deposiitkontot.

Enne kinnistu müüki tuleb tellida metsaväärtuse erapooletu hindamine, millega tasub pöörduda metsandusettevõtete poole, kellel on müügitehingute puhul varasem pikaajalisem kogemus. Kindlasti tuleb olla ettevaatlik vahendajatega, kes pakuvad kinnistu müügi võimalust mittenotariaalsete tehingutega või võlalepingu alusel.

Raieõiguse müük tähendab, et müüakse ainult kasvav mets ning kinnistu jääb omanikule alles. Selline võimalus sobib omanikule, kes tahab tulevikus metsa majandamisega tegeleda ning kasvatada uus mets. Metsaomanikul on oluline uurida taustainfot ostja kohta ning lepingute kohta, sest tasuda võib nii sortimendi väljatuleku kui konkreetse fikseeritud hinna alusel.

Enne kasvava metsa (raieõiguse) müümist tasub metsaomanikul tutvuda metsaseadusega ning erinevate õigusaktidega, küsida mitu erinevat pakkumist, mille võrdlemine võib tuua kaasa suurema sissetuleku. Lisaks tuleb metsaomanikul kindlustada, et raie sooritanud ettevõte on usaldusväärne, meeskond kogemustega ja vahendid kvaliteetsed. Pärast raie sooritamist tuleb metsaomanikul jälgida, et ostja teostas üldise kontrolli ja mõõdaks alles jäänud metsamahu.

Metsa hektari hinda mõjutab raieõiguse müügil eriti ligipääs ja asukoht, mis võimaldab kiiret metsamaterjali vedu ja edasimüüki. Metsamaa kvaliteet mängib olulist rolli, eelkõige puistu küpsus, puuliigid, metsakahjustuse hulk, üldine tervislik seisund. Kasvava metsa müük ei ole notariaalne tehing ning sõlmitakse raieõiguse võõrandamise leping. Mida detailsem on leping, seda kasulikum on see mõlemale osapoolele.Metsa Müük - kuidas müüa metsa

kuidas müüa metsa

Metsa müük on tähtis otsus ning ennem metsa müüki tasub ennast kindlasti erinevate võimalustega kurssi viia, samuti küsida müügisoovi korral pakkumist võimalikult paljudelt metsafirmadelt. Meile võib pakkuda müügiks metsakinnistuid üle kogu eesti.

Kui olete plaanimas oma kinnistut müüa, küsige kindlasti hinnapakkumist ka meilt. Meie jaoks pole ükski kinnistu liiga suur- või väike. Eelistame kuusikuid, lehtpuudega kaetud metsa, kuid ostame ka võsastunud kinnistuid, metsa kus on teostatud raiet, või ka kasvavat metsa. Võta ühendust meie spetsialistiga ja küsi tasuta metsa müügi hinnapakkumist.
Metsa müük - milliseid kinnistuid ostate?


Metsa müük parima hinnaga, ka kinnistutele mis on kaetud hüpoteegia, eluasemelaenu või muu krediidiasutuse poolt väljastatud piiranguga, ootame siiski teie pakkumisi. Hüpoteegi laenu saab re-finantseerida ning see kindlasti kinnistu müügil oluliseks ei saa. Erinevad seadused kehtivad erinevatele kinnistutele, vaata lähemalt metsaseadusest või võta ühendust meie spetsialistiga.

Tihtipeale on kas talu, või kinnistu omavahel seotud ning metsaomanikule võib tunduda, et ta ei saa oma metsast loobuda, kuna see asub taluga samal kinnistul. Selleks puhuks, saame me “poolitada” kinnistu, sellises suuruses nagu see teile sobib. Oleme huvitatud ka pakkumistest põllumaa jaoks. Juhul kui teil on mõni eelpool nimetatud kinnistu müügiks, võtke meiega ühendust.


Kuidas kujuneb metsa müügil kinnistu hind?

Metsakinnistut müües on loogiline, et metsaomanik soovib saada metsa eest parimat hinda. Metsa hind sõltub eelkõige metsakinnistu asukohast, kinnistul kasvavate puude sortimendist, metsa aluspinnast, seisukorrast ning vanusest. Samuti, kas kinnistul on piiranguid või muud sarnast. Metsa hinna kujunemisest saate lähemalt lugeda kokkuvõttest metsa hind.


Kui teil on metsa müüki puudutavaid küsimusi, võtke meiega julgelt ühendust ning koos leiame teile sobiva lahenduse!
Mets

Metsa Ost

Metsa ost parima turuhinnaga. Küsige tasuta metsaostu hinnapakkumist, vastame teile juba järgmisel päeval, hiljemalt 3 tööpäeva jooksul. Oleme pikaajalise kogemusega kodumaine Metsamajandusettevõte ning investeerime metsadesse pikaajalise plaani alusel.


METSA OST
kinnistu ost
metsa hind

Metsamaa hind

Metsa hind

Metsa hind ja metsa hindamine - kuidas metsa hinda arvutatakse? Eesti metsandusturul on palju kära metsakinnistute hindade ning hindamise kohta. Loe lähemalt, kuidas kujuneb metsa hind meie kokkuvõttes, kus on väljatoodud kõik olulisimad metsa hinda mõjutavad tegurid.


METSA HIND

Partnerid metsanduses

Metsa ost ja Metsaselts
Metsamaa ost
Põllumaa ost ja Põllumaa müük
Metsa ost ja metsa majandamine

Metsa ost parima hinnaga - Küsi pakkumist

Metsaostu hinnapakkumine mõne tööpäeva jooksul!

Küsi pakkumist