Metsa majandamine

Mets kasvab küll ise, kuid metsa peab siiski majandama, et kinnistul olev puist kasvaks tugev ja kvaliteetne. Metsa majandamine võib olla küll aeganõudev ning kulukas, kuid toob metsaomanikule otsest kasu, kuna korrapäraselt majandatud mets annab parema ja kvaliteetsema metsamaterjali mis väljendub otseselt kinnistu või metsamaterjali väärtuses.

Metsa majandamise ehk metsamajanduslike tööde alla kuuluvad muuhulgas: metsa istutamine või külvamine, erinevate hooldusraiete nagu sanitaar,- valgustus,- kujundus,- või harvendusraie teostamine ning muude väiksemate metsakinnistul teostavate tööde läbiviimine.
Metsa looduslik uuenemnine

Metsa istutamine saab toimuda nii kevadel kui sügisel. Ennem metsa istutamist, tasub vaadata millised puuliigid olid ennem teie kinnistul kõige levinumad, need on looduse poolt (aluspinnas) enamasti kõige eelistatumad. Looduslik metsa uuenemine on tavaliselt kahte moodi: kas vegetatiivne (kännu või juuretekkeline) või seemnetekkeline. Metsa loodusliku uuenemise käigus kasvavad enamasti iseseisvalt levinumad lehtpuud.

Loodusliku uuenemise kasuks valimine, tähendab et protsess on odavam, kuid samal ajal on puude jaotus ebaühtlasem. Eeliseks lisaks kuludele on ka eeldatavalt väiksem üraskileviku tõenäosus. Metsa loodusliku uuendamist soodustab maapinna mineraliseerimine ja seemnepuude kasvama jätmine.


Metsa istutamine

Metsa istutamine algab maapinna ettevalmistamistamise protsessiga. Peale raietööde lõppu, tuleb koristada lank ning võimalusel metsamaa mineraliseerida. Kui langile on jäetud kase, või seemnepuid võiks mineraliseerida juulikuus mis oleks ennem kase seemnete valmis saamist. Maapinna ettevalmistamine maksab teenusena tellides ca 100€ hektari kohta. Metsa istutamise teema on hästi kaetud Erametsakeskuse kodulehel. Kui teil on kinnistu taasmetsastamist, metsa istutamist või metsa külvamist puudutavaid küsimusi, võtke meiega ühendust läbi kontaktivormi.

Metsamajandamise kava

Metsamajandamise kava on metsamehe "spikker", mis saab kohustuslikuks alates 2ha (metsa) maa omamisest eraisikule ning kõigile teistele alates 5ha suurusest kinnistust. Metsamajandamise kava on dokument, kus on kirjas metsamaa takseerandmed ning järgmise kümne aasta planeeritud metsamajanduslikud tööd. Metsamajandamise kavast saate lähemalt lugeda SIIT.

Kui teil on küsimusi, mis puudutab metsa majandamist, võtke meiega kindlasti ühendust!
metsamaa ost
  • +372 5177783
  • info@rhn.ee
EESTI ERAMETSA GRUPP OÜ
Metsandusettevote
Raekoja plats 13, 51004
Tartumaa, Tartu linn

Küsi hinnapakkumist

Metsa Ost

Metsa ost parima turuhinnaga. Küsige tasuta metsaostu hinnapakkumist, vastame teile juba järgmisel päeval, hiljemalt 3 tööpäeva jooksul. Oleme pikaajalise kogemusega kodumaine Metsamajandusettevõte ning investeerime metsadesse pikaajalise plaani alusel.


Loe lisa
metsa ost
metsa hind

Metsa hind

Metsa hindamine - kuidas metsa hinda arvutatakse? Eesti metsandusturul on palju kära metsakinnistute hindade ning hindamise kohta. Loe lähemalt, kuidas kujuneb metsa hind meie kokkuvõttes, kus on väljatoodud kõik olulisimad metsa hinda mõjutavad tegurid.


Loe lisa

Partnerid metsanduses

Metsa ost ja Metsaselts
Metsamaa ost
Põllumaa ost ja Põllumaa müük
Metsa ost ja metsa majandamine

Metsa ost parima hinnaga - Küsi pakkumist

Metsaostu hinnapakkumine mõne tööpäeva jooksul!

Küsi pakkumist