metsamaa ost
  • +372 5177783
  • info@rhn.ee
EESTI ERAMETSA GRUPP OÜ
Metsandusettevote
Raekoja plats 13, 51004
Tartumaa, Tartu linn

Metsa hindamine

Metsa hind - kuidas kujuneb metsamaa hind?


metsa hind

Metsa hind oleneb mitmetest erinevatest teguritest. Enimlevinud arvamusi, mis tihti pole tõsi on, et kui kinnistul on suurel hulgal metsa, peab kinnistu hind olema väga kõrge. Kuigi, tihedalt metsaga kaetud kinnistutel kipub olema enamasti kõrgem hind, võivad siiski hinda mõjutada igasugused väiksemad tegurid, mis esmapilgul ei tundu üldse olulised, kuid mis lähemal vaatamisel on loogilised.

Näiteks võiks tuua, kui teil on 20ha metsa, mis on raieküps ning üle 80 aasta vana, võib juhtuda, et kinnistul oli vabadussõjas märkimisväärne roll ning puudes võib olla granaadikilde, või kasutatud laskemoona jäänuseid, mis automaatselt muudaks teie kvaliteetse palgimetsa hoopis küttepuude materjaliks. Selliseid näiteid võib olla mitmeid.

Metsa hinna peamine kujundaja on metsakinnistu asukoht. Kui keskmine metsa hektari hind oli aastal 2018 4700€ kandis siis kalleimaks hektari hinnaks kujunes kinnistu Võrumaal, kus maksti 17 000€ hektari eest.

Metsa hinda arvutades lähtume me eelkõige metsamaa asukohast, materjali kogumahust ning maa viljakusest. Metsa ostu hinnapakkumine on alati kinnistu puhul individuaalne ning lõpliku hinnapakkumise teeme me reeglina peale metsakinnistul isiklikult kohal käimist.
Metsa hektari hind keskmiselt


Metsa hind kinnistul, mis on lagedaks raiutud, on enamasti 1000€ kandis hektari kohta.

Metsa hind noorendikega kinnistul võib ulatuda kuni 3000 euroni hektari kohta.

Metsa hind keskmise vanusega kinnistul võib ulatuda kuni 10 000 euroni hektari kohta.

Metsa hind küpse metsaga kinnistul on kõige kõrgem ning võib ulatuda kuni 20 000 euroni hektari kohta olenevalt puistu koosseisust ning materjali kvaliteedist.

Metsa hindamine

Soovite teada teie metsamaa väärtust ennem müüki? Võtke meiega ühendust ning hindame teie metsakinnistu TASUTA.


Kui teil on muid metsa müüki või metsa hinda puudutavaid küsimusi, võtke meiega julgelt ühendust ning koos leiame teile sobiva lahenduse!
metsamaa ost
  • +372 5177783
  • info@rhn.ee
EESTI ERAMETSA GRUPP OÜ
Metsandusettevote
Raekoja plats 13, 51004
Tartumaa, Tartu linn

Küsi pakkumist

Mets

Metsa Ost

Metsa ost parima turuhinnaga. Küsige tasuta metsaostu hinnapakkumist, vastame teile juba järgmisel päeval, hiljemalt 3 tööpäeva jooksul. Oleme pikaajalise kogemusega kodumaine Metsamajandusettevõte ning investeerime metsadesse pikaajalise plaani alusel.


METSA OST
metsamaa ost
metsa hind

Metsamaa hind

Metsa hind

Metsa hind ja metsa hindamine - kuidas metsa hinda arvutatakse? Eesti metsandusturul on palju kära metsakinnistute hindade ning hindamise kohta. Loe lähemalt, kuidas kujuneb metsa hind meie kokkuvõttes, kus on väljatoodud kõik olulisimad metsa hinda mõjutavad tegurid.


METSA HIND

Metsamajandus ning Metsandusteenused

Meie panustame pikaajalisse koostöösse. Usaldame oma partnereid ning soovitame neid ka teile!

Lõuna Metsafond
Metsade ost
Põllumaa ost
Erametsa Selts

Metsa ost parima hinnaga - Küsi pakkumist

Metsaostu hinnapakkumine mõne tööpäeva jooksul!

Küsi pakkumist